29 تیر 1403 | ١٣ محرّم ١٤٤٦

شناسه: 203960

27 شهریور 1402 19:15

بازدید: 226

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

هزاران نفر از هواداران محیط زیست در نیویوک آمریکا، روز یکشنبه پیش از آغاز برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل تظاهرات یک هفته‌ای را با هدف درخواست از سران کشورهای جهان برای پایان دادن به استفاده از سوخت‌های فسیلی شروع کردند.

به گزارش رادکانا به نقل از رویترز، انتظار می‌رود که ۱۵ هزار نفر در این تظاهرات شرکت کنند. شماری از آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: "به استفاده از سوخت‌های فسیلی پایان دهید؛ سوخت فسیلی می‌کشد؛ وضعیت اضطراری آب و هوایی اعلام کنید".

این تظاهرات بخشی از اعتراضات گسترده یک هفته‌ای است که قرار است در کشورهای زیادی برگزار شود. به گزارش رسانه‌ها، بیش از ۵۰۰ تظاهرات در ۵۴ کشور از جمله آمریکا، آلمان، انگلیس، کره جنوبی و هند برگزار خواهد شد و هدف آنها اقدام فوری برای جلوگیری از تغییرات جوی و گرمایش زمین است.

سازمان‌دهندگان تظاهرات پیش‌بینی می‌کنند که در مجموع بیش از یک میلیون نفر از طرفداران محیط زیست در اعتراضات در کشورهای مختلف شرکت کنند.

این تظاهرات در حالی برگزار می‌شود که قرار است ۲ ماه دیگر سازما ملل کنفرانس تغییرات جوی موسوم به COP۲۸ را برگزار کند.

سازمان ملل اخیرا در گزارشی هشدار داد که دنیا در مسیر خطرناک حرکت به سمت گرمایش زمین قرار دارد و لازم است در همه زمینه‌ها از جمله کاهش استفاده از زغال سنگ به عنوان سوخت اقدامات زیادی انجام شود.

بسیاری از دانشمندان معتقدند که گازهای گلخانه‌ای ناشی از سوخت‌های فسیلی باعث افزایش گرمایش زمین و بروز فجایع طبیعی از جمله سیل، قحطی و آتش‌سوزی جنگل‌ها شده‌اند.

  • انتهای خبر/پ-ک


نظرات