29 تیر 1403 | ١٣ محرّم ١٤٤٦

شناسه: 203944

27 شهریور 1402 13:16

بازدید: 374

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

نقص فنی که به خیر گذشت؛

سقوط سامانه‌های آفندی در گرگان که باعث استرس و وحشت مردم شده بود بدون تلفات جانی تمام شد.

به گزارش  رادکانا به نقل از گلستان ما؛ حوالی ساعت 9 صبح امروز دوشنبه 27 شهریور ناگهان صدای مهیبی در شهر گرگان شنیده شد که گمانه‌زنی‌های زیادی در پی داشت، سقوط شئی عجیب در نقاط مختلف باعث شد تا حرف و حدیث‌ها به سمت سقوط پهپاد و راکت‌های موشکی برود اما بررسی‌های دقیق‌تر نشان داد این حادثه سقوط سامانه‌های آفندی بوده است.

سخنگوی وزارت دفاع گفت: در فرآیند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی و پهپادی که در منطقه کویری انجام شد یکی از سامانه‌ها که در حال آزمون و تحقیقات بود، دچار نقص فنی شده و با انحراف از مسیر اصلی متلاشی و قطعاتی از آن در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرد.

رضا طلایی‌نیک سخنگوی وزارت دفاع در برنامه زنده تلویزیونی در خصوص حادثه گرگان گفت: در فرآیند آزمایش تحقیقاتی سامانه‌های آفندی و پهپادی که در منطقه کویری انجام می‌شود و این موضوع سابقه نیز دارد یکی از سامانه‌ها که در فرایند آزمون و تحقیقات بوده دچار نقص فنی می‌شود و با انحراف از مسیر اصلی متلاشی می‌شود و قطعاتی از این سامانه متلاشی شده در مناطقی از شهر گرگان سقوط کرده و فرود آمده است.

وی ادامه داد: تیم‌های امدادی و عملیاتی مربوطه در حال جمع‌آوری این قطعات فرود آمده و سقوط کرده هستند.

 وزارت دفاع اظهار داشت: ضمن قدردانی از اهالی گرگان انتظار داریم که اگر قطعات باقیمانده‌ای را مشاهده کردند از دستکاری یا جابجایی آنها خودداری کنند تا تیم‌های امدادی و عملیاتی که در حال جمع‌آوری هستند، بتوانند وظایف امدادی و جمع‌آوری این قطعات سقوط کرده را در اسرع وقت به اتمام برساند.

گفتنی است؛حادثه‌ای که امروز در شهر گرگان پیش آمده بر اثر تست یک سامانه موشکی مجهز به کلاهک بارشی، توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رخ داده است. وزارت دفاع به زودی طی اطلاعیه‌ای جزئیات این حادثه را تشریح خواهد کرد.

از ساعات ابتدایی امروز برخی منابع خبری مدعی سقوط یک فروند پهپاد در گلستان شدند که بنابر اخبار موثق، این ادعا صحت نداشته است.

انتهای پیام/


نظرات