29 تیر 1403 | ١٣ محرّم ١٤٤٦

شناسه: 206496

20 تیر 1403 11:59

بازدید: 50

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

معاون فنی مرکز بهداشت گلستان خبرداد؛

معاون فنی مرکز بهداشت گلستان با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش از هزار و ۶۰۰ تله در نقاط مختلف استان جایگذاری شد، گفت: تا کنون هیچ مورد مشکوکی در گلستان مشاهده نشده است.

به گزارش سرویس حوادث رادکانا؛ سید مهدی صداقت در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: با تحقیقات انجام شده تا کنون هیچ موردی از ابتلاء به بیماری تب دنگی ناشی از گزارش پشه آئدس در استان گزارش نشده است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش از هزار و ۶۰۰ تله در نقاط مختلف استان جایگذاری شد، افزود: از اردیبهشت سال گذشته تا کنون حدود سه هزار تله در استان جا نمایی شد که تا کنون هیچ مورد مشکوکی مشاهده نشده است.

معاون فنی مرکز بهداشت استان گلستان با اشاره به اینکه تب دنگی یک بیماری ویروسی است که از طریق گزش پشه‌های آلوده به ویروس دنگی به انسان منتقل می‌شود، گفت: با توجه به اینکه هر کجایی که آب ماندگی حتی به میزان بسیار کم باشد بستر را برای زیستگاه پشه آئدس فراهم می‌کند نیاز است مردم نسبت به بهداشت محیط توجه ویژه ای داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه لاستیک‌های فرسوده و یا حتی پوست مواد خوراکی که در جنگل‌ها رها می‌شوند و به میزان کمی داخل آن آب جمع شود می‌تواند زیستگاه‌های خوبی برای پشه آئدس باشد، افزود: برای جلو گیری از این بیماری می‌طلبد مردم نسبت به محیط اطراف خود بیشتر اهمیت قائل شوند.

انتهای خبر/

منبع خبر : رادکانا

نظرات