29 تیر 1403 | ١٣ محرّم ١٤٤٦

شناسه: 206476

14 تیر 1403 09:32

بازدید: 46

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

طی بیانیه‌ای انجام شد؛

7 هزار تن از اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور در بیانیه‌ای از سعید جلیلی در عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت کردند.

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا؛ 7 هزار تن از اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور در بیانیه‌ای از دکتر سعید جلیلی در عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت کردند.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران

انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو بسیار سرنوشت‌ساز است. مردم ایران بیش از چهار دهه برای رسیدن به قله ایستاده‌اند. سختی‌های ترورهای دهه۶۰، جنگ تحمیلی، تحریم‌های فلج‌کننده، دفاع از وطن در گرداگرد حرم را تحمل کرده‌اند و در کوران همین سختی‌ها و رنج‌ها تا پای جان در کلاس‌ها، پژوهشگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و میدان دانش و فناوری به عنوان سرداران جبهه علم و فناوری جهاد جانانه کرده‌اند. اینک به قله نزدیک شده‌ایم وچند صباح دیگر، با ادامه راه شهید خدمت رییسی عزیز؛ به عبور از سختی‌ها و رنج‌های تحریم، زورگویی‌های بدخواهان مردم ایران نزدیک شده‌ایم. توانستیم نشان دهیم که با تعامل خردمندانه با دنیا، دوستی با کشورهای همسایه، هم‌راهی با کشورهای همسو، تاثیرگذارترین کشور در منطقه و از کشورهای مقتدر در دنیا بشویم.

توانستیم با تلاش‌های علمی و فناورانه به مرجعیت علمی در دنیا برسیم. توانستیم با تجربه ترکیب میدان و دیپلماسی، تکیه به سرمایه‌های درونی همزمان با استفاده از فرصت‌های خارجی یک جهان فرصت پیش روی خود را برای یک ایران پر از جهش ایجاد کنیم. این راه باید قویتر ادامه یابد؛ اینک وقت انتخاب است؛ انتخاب برگشت از قله و ماندن خستگی صعود در تن ملت یا ادامه برای صعود و رسیدن به قله و شادکامی ملت!

ما اساتید دانشگاه‌ها برنامه‌های دکتر سعید جلیلی را به دقت شنیدیم. توان او را سنجیدیم. سابقه اجرایی او را مطالعه نمودیم. شخصیت علمی، گفتمان انقلابی او را در نظر گرفتیم. صداقت، دیانت، سلامت، امانت و ساده زیستی او را در نظر گرفتیم و بر اساس دلایل متعددی او را ادامه دهنده راه شهیدان رجایی و رئیسی دیده‌ایم. از جمله دلایل ما:

۱-فهم راهبردی توأم با تجربه اجرایی و داشتن بینش توسعه‌گرا و برنامه واقع گرایانه

۲-اشراف به نظام مسائل کشور

۳- متواضع در برابر مردم، متعهد به خدمت، مشورت‌پذیری و نخبه‌گزینی

۴- دوری از فریب، مشغول سازی بیهوده مردم، سیاه نمایی، هیولاسازی ودو قطبی سازی جعلی

۵- درایت، شجاعت، شهامت، مسلط به زبان گفتگو در عرصه دیپلماسی

۶- ادامه یافتن برنامه‌های موفق و آغاز شده دولت شهید رییسی.

۷- ساده زیستی، مردمی بودن، سخت‌کوشی و تلاش خستگی ناپذیر.

در کنار دلایل هفتگانه، شواهد زنده و تاریخی وجود دارد که حمایت و انتخاب ایشان یک وظیفه دینی و ملی و اقدامی خردمندانه می‌باشد؛ با انتخاب او،

۱- مردم شاد و دشمنان قسم خورده ایران و ایرانی دچار یاس خواهند شد.

۲- دولت سوم آقای روحانی شکل نخواهد گرفت و دوران رکود و ناتوانی باز نخواهد گشت.

۳- اتحاد مردم و دولت در مسیر خدمت و شکوفایی تقویت خواهد شد.

اینک ما دانشگاهیان بر اساس دلایل و شواهد بسیار که برخی از آنها ذکر گردید، دکتر سعید جلیلی را به عنوان اصلح انتخاب نموده و از شما می‌خواهیم با انتخاب ایشان در مرتبه نخست و روشنگری در گام بعد، دیگران را به انتخاب اصلح دعوت نمائید.

انتهای خبر/

منبع خبر : رادکانا

نظرات