05 تیر 1403 | ١٩ ذو الحجة ١٤٤٥

شناسه: 206403

12 خرداد 1403 13:23

بازدید: 66

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

معراجی‌ها؛

شهید کمی، به دلیل مشکلات فراوان نتوانست تحصیلات خود را به پایان برساند. به‌عنوان سرباز ارتش عازم جبهه‌های جنگ شد.

به گزارش سرویس ایثار و شهادت رادکانا؛ شهید دردی کمی، در پانزدهم فروردین سال ۱۳۴۶ ه. ش. در روستای قلعه جیق گرگان، در خانواده‌ای مذهبی چشم به دنیا گشود.
 

خانواده‌اش می‌گویند: «او از کودکی علاقه فراوانی به فراگیری دانش داشت» دوره ابتدایی را در دبستان نوبنیاد روستا گذراند. دوره راهنمایی را در مدرسه سید قطب و دو سال دبیرستان را در دبیرستان گمیشان با موفقیت سپری کرد. در زمان تحصیل در فعالیت‌های (ورزشی، فرهنگی، هنری) به مربیان و معلمان خود کمک می‌کرد. اما بنا به مشکلات فراوان نتوانست ادامه تحصیل بدهد. بدین ترتیب موفق به اخذ دیپلم نشد و به خدمت سربازی رفت. بعد از گذراندن دوره آموزشی به لشکر ۷۷ خراسان انتقال یافت و ازآنجا به اندیمشک اعزام شد.

شهید خیرخواه خانواده بود. از بررسی نامه‌های او که از جبهه ارسال شد، و تعداد اندکی از آن‌ها باقی است، به‌راحتی می‌توان به چنین قضاوتی دست‌یافت. حتی در مورد دوستان نیز این‌چنین بود این موضوع در نامه‌ای که به دوست خود، اسماعیل کم، نگاشته از بیماری مادر وی، احساس ناراحتی کرده قابل‌درک است.

 سرانجام پس از رشادت‌های فراوان بیست و دوم تیر ۱۳۶۷ در فکه بر اثر مصدومیت شیمیایی به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای روستای کوره سو تابعه شهرستان بندرترکمن قرار دارد.

منبع: نوید شاهد گلستان

انتهای خبر/

منبع خبر : رادکانا

نظرات