14 اسفند 1402 | ٢٣ شعبان ١٤٤٥

شناسه: 206021

02 بهمن 1402 09:12

بازدید: 172

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

پدر شهید «قربان سعادتی»:

پدر شهید «قربان سعادتی» گفت: با تولد پسرم «قربان» برکت و رونق در زندگی ما سرازیر شد او بسیار خوش روزی بود.

به گزارش سرویس اجتماعی رادکانا: شب عید قربان سال ۱۳۳۶ بود که به خانواده شهید سعادتی مژده به دنیا آمدن فرزند پسری را دادند که بزرگان فامیل به یُمن این عید بزرگ، نامش را قربان نهادند و این نام نشان‌دهنده قربانی شدن او برای هدفی بزرگ بود شهید قربان سعادتی فدا شد تا انقلاب و ارزش‌های اسلامی زنده بماند، نباید فراموش کنیم که نهال انقلاب به برکت این شهداست که امروز به درختی تنومند مبدل شده است امیدواریم بتوانیم رهروان حقیقی راه شهدا باشیم.

به مناسبت نزدیک شدن به ایام الله دهه فجر تصمیم گرفتیم با پدر و مادر شهید قربان سعادتی یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت و گویی صمیمی انجام دادیم که خواندن آن خالی از لطف نیست.

برای تهیه گزارش به روستای محمدآباد رفتیم و از اهالی روستا سراغ منزل شهید قربان سعادتی را گرفتیم درب خانه شهید را که زدیم یک خانه قدیمی ولی پر از مهر و صفا در آن موج می‌زد پدر، مادر و برادر شهید به گرمی از ما استقبال کردند بعد از احوالپرسی از پدر شهید در خصوص ویژگی‌های پسر شهیدش جویا شدم و او گفت: پسرم بسیار باخدا و اهل نماز و روزه بود او کمک کردن به دیگران را بسیار دوست داشت.

* شهادت مرگ تاجرانه است

حاج جعفر سعادتی با بیان اینکه شهادت مرگ تاجرانه است، ابراز کرد: شهدا یک هدف داشتند آن هم دفاع از انقلاب و آرمان‌های امام بود شهید ما در شب عید قربان سال ۱۳۴۶ به دنیا آمد و به دلیل آنکه در این عید بزرگ چشم به جهان گشود نام او را قربان نهادند.

وی ادامه داد: با تولد پسرم «قربان»، برکت و رونق در زندگی ما سرازیر شد او بسیار خوش روزی بود وقتی پسرم ۱۶ سال داشت جنگ تحمیلی آغاز شد و از همان زمان پسرم اصرار می‌کرد و می‌گفت می‌خواهم بروم جبهه و من به او می‌گفتم هنوز به سن قانونی نرسیدی.

پدر شهید سعادتی ابراز کرد: پسرم برای ثبت نام در جبهه به پایگاه بسیج مراجعه می‌کرد اما به دلیل پایین بودن سنش او را ثبت نام نمی‌کردند قربان خیلی ناراحت شد سپس اقدام به دستکاری کردن شناسنامه‌اش کرد و از این طریق در جبهه ثبت نام کرد.

حاج جعفر سعادتی افزود: قربان برای ثبت‌نام در جبهه نیاز به رضایتنامه پدر داشت و من راضی نبودم با این سن کم به جبهه برود پسرم رو به من کرد و گفت پدرجان مگر من از حضرت قاسم که برای دفاع از دین عازم جنگ شد کوچکترم؟ من دیگر نتوانستم پاسخ پسرم را بدهم و رضایتنامه را امضا کردم و پسرم با خوشحالی رضایتنامه را برد و به مناطق جنگی اعزام شد و بعد از ۴۵ روز خدمت در جبهه در عملیات رمضان، منطقه سوسنگرد به درجه رفیع شهادت نایل شد.

وی گفت: من ۶ فرزند داشتم البته اکنون هم ۶ فرزند «یک دختر و پنج پسر» دارم چون معتقدم شهدا زنده‌اند من حضور او را هر لحظه در کنار خودم احساس می‌کنم قربان پسر سوم من بود و او را بسیار دوست داشتم.

پدر شهید سعادتی در پاسخ به سوال خبرنگار ما که چه نمره‌ای به اخلاق فرزندت می‌دهی، خاطرنشان کرد: به اخلاق پسرم نمره ۲۰ می‌دهم او در همه چیز بی‌نظیر بود در بین فامیل و اقوام زبانزد بود همه او را دوست داشتند به کُشتی خیلی علاقه داشت و هنگامی که مقامی کسب می‌کرد و هدیه‌ای می‌گرفت آن هدیه را بین نیازمندان پخش می‌کرد.

* پسرم «قربان» جانش را فروخت و در مقابلِ آن، بهشت و رضای الهی را گرفت

زینب سعادتی مادر شهید قربان سعادتی با تاکید بر اینکه شهدا زنده‌اند و نزد خدا روزی می‌خورند، گفت: پسرم «قربان» جانش را فروخت و در مقابلِ آن، بهشت و رضای الهی را گرفت.

مادر شهید قربان سعادتی ابراز کرد: پسرم بسیار اهل نماز و روزه بود من در حال خمیر کردن برای پخت نان تنوری بودم که برادرم به خانه‌مان آمد و گفت که قربان شهید شده است یادم هست یکی از همشهریان ما شهید شده بود و ما برای مراسم هفتم آن به امامزاده عبدالله(ع) رفته بودم و وقتی به خانه برگشتم خبر شهادت پسرم را به من دادند.

 یاد شهدا، افتخارات و عزت شهدا را همه باید نصب‌العین خودشان قرار بدهند نباید بگذاریم یاد شدا فراموش شود اگر این شهادتها، فداکاری‌ها نبود، این نظام باقی نمی‌ماند و نهال نظام، مورد تهاجم طوفان‌های سخت قرار می‌گرفت.

مقام معظم رهبری می‌فرمایند «خاصیت کشته شدن در راه خدا این است که انسانی جان خود را صرف می‌کند برای یک هدف و مقصد الهی و خدای متعال هم در پاسخ به این ایثار و گذشت بزرگ، حضور او را در ملّت او تداوم می‌بخشد و یاد، فکر و آرمان او زنده می‌ماند».

گزارش از سمیرا رجبی

منبع: زنان نیوز

انتهای خبر/

منبع خبر : رادکانا

نظرات