29 تیر 1403 | ١٣ محرّم ١٤٤٦

شناسه: 203916

26 شهریور 1402 12:55

بازدید: 274

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

شیخ نعیم قاسم:

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به دستاوردهای مقاومت در این کشور تاکید کرد که دوره بازی رژیم صهیونیستی با زندگی مردم لبنان به پایان رسیده است.

به گزارش  رادکانا به نقل از المنار، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی در بیروت تاکید کرد که برخی جریان‌ها در لبنان برای پنهان کردن ضعف خود در موضوع انتخاب رئیس جمهور می‌کوشند مقاومت و سلاح مقاومت را هدف حملاتشان قرار دهند.

نعیم قاسم اضافه کرد: هرکس به دنبال خلع سلاح کردن لبنان است در واقع به دنبال خلع سلاح کردن مقاومت در این کشور است. ما از این افراد می‌پرسیم آیا نمی‌دانند که این اقدام باعث تضعیف قوای لبنان و باز کردن مسیر برای اشغال این کشور توسط رژیم صهیونیستی می‌شود؟

وی تاکید کرد: آن زمان که رژیم صهیونیستی با زندگی لبنانی‌ها بدون هیچ مانعی بازی می‌کرد گذشته است. به فضل حضور نیروهای مقاومت، لبنان آزاد و مرزهای دریایی این کشور ترسیم و تعیین شد. ما منابع نفتی و گازی خود را به فضل نیروهای مقاومت بازپس می‌گیریم.

نعیم قاسم تصریح کرد: با حضور نیروهای مقاومت بود که لبنان توانست قدرت بازدارندگی خود را در برابر رژیم صهیونیستی داشته باشد. مقاومت، کشور را از چنگال اشغالگران آزاد کرد و از آن محافظت می‌کند. مقاومت در لبنان و منطقه منشأ خیر و برکتی است که نمی‌توان آن را برشمرد.

وی تاکید کرد: جریان‌ها و تریبون‌های فتنه انگیز هرگز نخواهند توانست لبنان را از دستاوردهای خود محروم سازند. مقاومت در سایه اتحاد مثلث ارتش، ملت و مقاومت باقی خواهد ماند و قدرتمندتر خواهد شد تا در برابر هرگونه تجاوزی از سوی رژیم صهیونیستی آماده باشد.

«تامیر هایمن» مدیر مرکز پژوهش‌های «امنیت داخلی» رژیم صهیونیستی روز گذشته با خطرناک خواندن چالش‌های سال آینده این رژیم عنوان کرد که سناریوهای خطرناک کوتاه مدت و بلند مدت عدیده‌ای در سال آینده امنیت داخلی و خارجی تل آویو را تهدید می‌کند.

وی با بر شمردن این تهدیدات اذعان کرد: برخی از این تهدیدات «تاکتیکی» و کوتاه مدت هستند، اما برخی دیگر، راهبردی و «بلندمدت» و شاید «اسرائیل» توان نظامی و فن آورانه مهار چالش‌های تاکتیکی کوتاه مدت را داشته باشد، اما این توانایی‌ها بدون هزینه نخواهد بود و چه بسا، تل آویو را برای مقابله با تهدیدات راهبردی با دشمنان خارجی خود تضعیف و ناتوان خواهد کرد.

به اذعان ژنرال ذخیره رژیم صهیونیستی، تهدید جنبش حزب الله لبنان علیه این رژیم با همه تهدیدات دیگری که تل آویو را محاصره کرده‌اند، متفاوت است، زیرا برخلاف سایر تهدیدات راهبردی برای «اسرائیل» که واقعیت مواجهه با آنها ناواضح است، اما تهدید حزب الله مستقیم، محسوس و عینی و از نزدیک است.

انتهای خبر/پ-ک


نظرات