05 تیر 1403 | ١٩ ذو الحجة ١٤٤٥

شناسه: 203876

25 شهریور 1402 17:18

بازدید: 261

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از بازداشت عده‌ای از عوامل وابسته به تروریست‌های تجزیه‌طلب در شهرهای مریوان و بانه خبر داد.

به گزارش  رادکانا؛  مهدی رمضانی از بازداشت عده‌ای از عوامل وابسته به تروریست‌های تجزیه‌طلب در شهرهای مریوان و بانه خبر داد و اظهار داشت: این مزدوران ضدانقلاب صبح جمعه به قصد ایجاد آشوب و تهیه خوراک رسانه‌ای برای تجزیه‌طلبان اقدام به تهیه فیلم و عکس از مغازه‌ها و اماکن تجاری و صنعتی کرده بودند که توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: این افراد مربوط به عناصر و گروهک‌های ضدانقلاب بودند و به صورت پراکنده در شهرستان‌ها دنبال ایجاد ناامنی بودند که توسط دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی استان کردستان بازداشت شدند.

رمضانی خاطر نشان کرد: این گروهک‌های تروریستی دنبال عملیات و ایجاد ناامنی در سطح استان بودند که خوشبختانه با بازداشت سرشبکه‌ها و عناصر وابسته آنان، همه توطئه‌ها و نقشه‌ها خنثی و شاهد هیچ‌گونه اقدامی نبودیم.

وی افزود: امنیت در سطح استان پایدار و هیچ گونه مشکلی نداریم، از این عوامل وابسته به تروریست‌ها تعداد قابل توجهی سلاح و مهمات کشف و ضبط شده است.

دو عامل مرتبط با گروهک تروریستی در استان اردبیل بازداشت شدند

جلال آفاقی، دادستان اردبیل نیز با اعلام خبر دستگیری دو عامل مرتبط با گروهک تروریستی در استان اردبیل اظهار داشت: با اشرافیت اطلاعاتی سربازان گمنام اداره کل اطلاعات استان اردبیل و اقدامات دادستانی و دستورات قضایی صادره، دو نفر به اتهام اقدام علیه امنیت ملی شناسایی و بازداشت شدند.

وی افزود: گروه‌های معاند از سر استیصال و درماندگی، سوءاستفاده از هیجانات دوره جوانی را با وعده و وعید و باشیطنت دردستور کار خود قرار داده‌اند.

دادستان اردبیل با بی‌اعتبار و پوشالی خواندن گروه‌های معاند و تشبیه آن به خانه‌های سست عنکبوت، به روش ارتباط‌گیری دو نفر دستگیر شده در فضای مجازی اشاره کرد و بر هوشیاری بیش از پیش آحاد جامعه به ویژه نوجوان و جوانان تاکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل اطمینان داد: دستگاه‌های قضایی،  اطلاعاتی و نیروهای نظامی و انتظامی استان با اشرافیت لازم با هرگونه موارد مخل امنیت به ویژه در بسترفضای مجازی برخورد عبرت‌آموز خواهد داشت.

انتهای خبر/پ-ک


نظرات