29 تیر 1403 | ١٣ محرّم ١٤٤٦

شناسه: 203863

25 شهریور 1402 16:02

بازدید: 296

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

یادی از شهدا؛

سرباز شهید مختار ایگدری در وصیت خود نوشت: « نگذارید دشمنان داخلی و خارجی به کشور ما نفوذ کند و با قدرت دست ابرقدرت‌ها را از جامعه جدا کنید.»

به گزارش  سرویس ایثار وشهادت رادکانا؛ شهید مختار ایگدری، در روز نوزدهم مرداد سال ۱۳۴۶ ه. ش. در تابستانی گرم و سوزان دریکی از آبادی‌های نزدیک شهر آزادشهر، به نام سبزواری، متولد شد. او از همان دوران طفولیت می‌دید که چگونه با سختی و مشقت مخارج خانواده تأمین می‌شود. 

 

با زحمت فراوان تا اول راهنمایی درس خواند و بیشتر از آن برایش میسر نبود و سپس به شغل کارگری و کشاورزی روی آورد.مختار ایگدری فردی ساده، مهربان و مودب بود و به مسائل عبادی نیز بسیار اهمیت می‌داد. همیشه یه خدا توکل داشت و برای کمک به خانواده بسیار تلاش می‌کرد.

 

در سن ۱۹ سالگی عازم به خدمت سربازی شد و بدین ترتیب به ژاندارمری پیوست. 

پس از گذراندن دوره آموزشی سه ماه به منطقه جنگی سومار اعزام شد و عاشقانه با دشمن وطن، جنگید تا اینکه سرانجام در بیست و هشتم اسفند سال ۱۳۶۶ براثر ترکش خمپاره د رهمان منطقه عملیاتی به شهادت رسید.

 

از آثار مکتوب شهید مختار ایگدری فقط وصیت‌نامه‌ای که برای خانواده و امت شهیدپرور نگاشته، باقی‌مانده است.

 

او در وصیت‌نامه نگرانی و دلواپسی‌های خود را نسبت به جبهه بدین گونه بیان کرده که:

«جبهه‌ها را خالی نکنید و امام را یاری کنید. از امت حزب‌الله می‌خواهم که نگذارند دشمنان داخلی و خارجی به کشور ما نفوذ کند و دست ابرقدرت‌ها را از جامعه جدا کنید.»

 

منبع: نویدشاهد

 

انتهای خبر/


نظرات