19 آذر 1402 | ٢٦ جمادى الأول ١٤٤٥

شناسه: 205467

26 آبان 1402 15:58

بازدید: 163

دیدگاه: 3

ارسال توسط:

امام جمعه کردکوی :

دفاع بر همه مسلمانان در برابر هجوم دشمنان به کشورهای اسلامی و مرزهای آن واجب است و هر چیزی که باعث کور شدن چشم دشمنان اسلام و تقویت مسلمانان است از مصادیق تعظیم شعائر است، لذا راهپیمایی و تجمع جهانی حمایت از کودکان مظلوم غزه در روز شنبه در سراسر کشور بسیار لازم و ضروری است. 

به گزارش سرویس سیاسی رادکانا، نماز عبادی ،سیاسی جمعه این هفته شهرستان کردکوی به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد دلبری اقامه شد.

وی در بخش سفارش به تقوای الهی با اشاره به حدیثی از  امام علی(ع) گفت: آنگونه با مردم معاشرت کنید که اگر بمیرید بر مرگ شما اشک بریزند و اگر زنده بمانید به شما عشق بورزند لذا هرچه می‌توانیم به مردم خدمت کنیم و به آنها محبت کنیم. 


وی با اشاره به بحث انفاق افزود: یکی از آداب و شرایط انفاق ارزشمند این است که انفاق از اموال مورد علاقه انسان باشد ، خداوند متعال در آیه ۱۷۷ سوره بقره فرموده است: نیکوکاری به آن نیست که روی به جانب مشرق یا مغرب کنید لکن نیکوکار کسی است که به خدا و روز قیامت و فرشتگان آسمانی و کتاب آسمانی و پیامبران ایمان آورد و دارایی خود را در راه دوستی خدا به خویشان و یتیمان و فقیران و رهگذران بدهد و نماز را به پا دارد و زکات مالش را به مستحقان برساند و به عهد و پیمانش وفادار بماند و شکیبا و صبور باشد. 


دلبری ادامه داد : پس ایمان و انگیزه سالم و انفاق از اموال با ارزش و اموال حلال و رعایت اولویت‌ها و برخورد مناسب با مستمندان و رعایت میانه روی و انفاق از اموال مورد علاقه و انفاق نهانی و آشکار از جمله آداب و شرایط انفاق ارزشمند می‌باشد. 

وی در خطبه دوم ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار از زحمات این بزرگواران تقدیر و تشکر کرد و راجع به جهاد تبیین زینب کبری سلام الله علیها گفت : پرکاری و پرتلاشی در همه ادیان و فرهنگ‌ها و آیین‌ها امری پسندیده و مطلوب است همانطوری که تنبلی و تن پروری و عدم تلاش زشت و زننده است .در دین مقدس اسلام نام این پرکاری را جهاد گذاشته‌اند، جهاد سه قسم است جهاد با جان، جهاد با مال و جهاد با زبان که قرآن مجید از آن به جهاد کبیر تعبیر کرده است.


امام جمعه کردکوی در ادامه گفت: جنس جهاد زینب کبری جهاد تبیین است آن هم به وسیله قرآن و تبیین افول باطل و قدرت حق یکی از عرصه‌های تبیینی زینبی است که امروز هم ما نیاز به این جهاد داریم. 


دلبری با توجه به اهمیت دفاع و حضور در راهپیمایی گفت: دفاع بر همه مسلمانان در برابر هجوم دشمنان به کشورهای اسلامی و مرزهای آن واجب است و هر چیزی که باعث کور شدن چشم دشمنان اسلام و تقویت مسلمانان است از مصادیق تعظیم شعائر است، لذا راهپیمایی و تجمع جهانی حمایت از کودکان مظلوم غزه در روز شنبه در سراسر کشور بسیار لازم و ضروری است. 


امام جمعه کردکوی با توجه به آغاز هفته بسیج گفت : جبهه مقاومت گریبان نظام سلطه را محکم گرفته است، رهبر معظم انقلاب فرمودند : اگر شما جلوه‌های زیبای پرشور و حضور جوانان را در صحنه‌های پرخطر فلسطین و لبنان مشاهده می‌کنید این الگوگیری از بسیج است.


وی در خاتمه بیان کرد  : بسیج شجره طیبه‌ای است که ثمره آن را امروز ما در دنیا مشاهده می‌کنیم خصوصاً در کشورهای اسلامی مانند ، حزب الله لبنان ، انصارالله یمن ، حماس ، جهاد اسلامی ، حشد الشعبی عراق و مقاومت سوریه  ، ان شاءالله این شجره طیبه که به دستان مبارک حضرت امام (ره)  کاشته شده است برکاتش جهانی می‌شود و مقدمات ظهور آقایمان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را فراهم می‌آورد.


انتهای پیام/ک
 


نظرات