19 آذر 1402 | ٢٦ جمادى الأول ١٤٤٥

شناسه: 205451

25 آبان 1402 11:49

بازدید: 110

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا:

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه دفاعی ریشه و مبانی قرآنی دارد، گفت: نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دفاع، به «مردم» است؛ همان‌طور که همه انبیاء الهی تکیه‌شان به مردم بود.

به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در کنگره بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی امام خامنه‌ای که در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، درباره اصول حاکم بر اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: ما تدابیر مهمی را در بیانات معظم‌له در عرصه دفاعی شاهد هستیم که ریشه و مبانی قرآنی دارد؛ بایستی این مبانی استخراج و دکترین و نظریات دفاعی معظم‌له تدوین می‌شد.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، اولین اصل حاکم در اندیشه دفاعی رهبر معظم انقلاب اسلامی را اعتماد و اتکا به وعده‌های الهی دانست و افزود: قرآن در موارد متعددی به وعده‌های الهی تأکید می‌کند و رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند که در این تردیدی نداشته باشید.


وی دومین اصل حاکم بر نظریه و اندیشه‌های دفاعی رهبر معظم انقلاب اسلامی را آمادگی همه‌جانبه برای کیان دفاع از اسلام در ابعاد مختلف برشمرد و عنوان کرد: این آمادگی در همه ابعاد مورد تأکید اسلام بوده و در کلام‌الله مجید به آن اشاره شده است.


سعیدی سومین اصل حاکم بر اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی را بصیرت و هوشمندی در برابر دشمن دانست و بیان کرد: بصیرت مبنای دعوت انبیاء الهی معرفی شده و یکی از اوصاف الهی است.


رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا چهارمین اصل در اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی را رویکرد و اتکاء به مردم در دفاع برشمرد و افزود: نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دفاع، به «مردم» است؛ همان‌طور که همه انبیاء الهی تکیه‌شان به مردم بود.


وی عنوان کرد: اصل پنجم در اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه دفاعی نفی سلطه بیگانگان با تکیه بر قاعده «نفی سبیل» است که تسلط کفار بر مسلمانان را در هیچ زمینه‌ای جایز نمی‌شمارد.


سعیدی نفی ظلم و ظلم‌پذیری را از اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه دفاعی برشمرد و اظهار داشت: این اصل پذیرش ظلم و تن به ظلم دادن را محکوم می‌کند و برگرفته از آیات الهی است.


رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها تأکید فرمودند که بمب اتم در دکترین دفاعی ما جایگاهی ندارد و دنبال سلاح‌های کشتار جمعی نیستیم که این‌گونه موارد باید برای دانشجویان تبیین شود.


وی تکیه بر سلاح‌های متعارف و پرهیز از سلاح‌های کشتار جمعی و غیرمتعارف را از اصول مورد تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در دفاع دانست و عنوان کرد: این اصول برگرفته از قرآن کریم است.


سعیدی دفاع از مظلومان و مستضعفان را از اصول مورد تأکید اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در دفاع برشمرد و گفت: قرآن کریم در آیات متعددی بر این منظور تأکید دارد و مبنای راهبرد معظم‌له در دفاع از آرمان فلسطین، سوریه، یمن و عراق بر این اصل است.


رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه به تحولات سرزمین‌های اشغالی فلسطین اشاره و بیان کرد: تحولات فلسطین هزینه‌ای زیادی برای ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین داشت؛ اما عملیات طوفان‌الاقصی موجب شکست امپراطوری رسانه‌ای سلطه‌گران شد.


وی ادامه داد: تحولات غزه موجب بیداری وجدان‌های خاموش بشریت شد و اکنون شاهد تظاهرات ملت‌های مختلف جهان علیه جنایات صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی هستیم.


حجت‌الاسلام سعیدی در ادامه توجه به عمق راهبردی در دفاع را از اصول اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و افزود: یکی از اصول حاکم، توجه به عمق راهبردی است؛ یعنی اینکه ما چرا در منطقه حضور داریم و این تفکر بسیار عمیق و راهبردی معظم‌له بوده است.


رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان اینکه عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه تأثیرات زیادی در معادلات داشته است، تأکید کرد: پیامدهای عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران موجب تضمین امنیت جغرافیای جهان اسلام، دور کردن خطرات و تقویت قدرت بازدارندگی است.


سعیدی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی بیش از ۳۵ روز است که غزه را بمباران و برای ورود به این شهر تلاش می‌کند، اما رزمندگان شجاع و غیور نیروهای مقاومت اجازه عرض اندام به این رژیم کودک‌کش نمی‌دهند و این نشان از عمق استراتژیک و تفکر راهبردی بوده که موجب قطع دست قدرت‌های چپاول‌گر از منطقه شده است.
 

انتهای پیام/ک


نظرات