19 آذر 1402 | ٢٦ جمادى الأول ١٤٤٥

شناسه: 204378

09 مهر 1402 19:26

بازدید: 91

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

نخست‌وزیر انگلیس:

«ریشی سوناک» تأکید کرد که لندن هیچ برنامه‌ای برای اعزام نیرو به اوکراین ندارد و آموزش سربازان اوکراینی در خاک انگلیس ادامه خواهد یافت.

به گزارش رادکانا؛ «ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس گفت که انگلیس هیچ برنامه‌ای برای اعزام مربیان نظامی به اوکراین برای آموزش نیرو‌های محلی ندارد و مدعی شد که اظهارات «گرانت شاپس» وزیر دفاع انگلیس که این ایده را مطرح کرده است، «گزارش نادرستی» وجود دارد.

به گزارش راشاتودی، سوناک در جریان بازدید از برنلی در روز یکشنبه (امروز)، گفت که می‌خواهد وضعیت را «کاملاً روشن» کند و توضیح داد که اظهارات شاپس به این معنا نیست که سربازان انگلیسی در اوکراین در طول درگیری با روسیه مستقر شوند.

نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که این کشور سربازان اوکراینی را برای مدتی طولانی در خاک انگلیس آموزش می‌دهد.

به گفته نخست‌وزیر انگلیس، منظور وزیر دفاع در واقع این بوده است که «ممکن است روزی در آینده بتوانیم بخشی از این آموزش‌ها را در اوکراین انجام دهیم».

سوناک تأکید کرد: «اما این چیزی است که برای درازمدت است، نه اینجا و اکنون، هیچ سرباز انگلیسی وجود ندارد که برای جنگ در درگیری کنونی اعزام شود. این چیزی نیست که اتفاق می‌افتد.»

سوناک اطمینان داد: «لندن به ارائه آموزش نظامی به اوکراینی‌ها ادامه می‌دهد، اما این کار را اینجا در انگلیس انجام می‌دهد.»

«گرانت شاپس» روز جمعه به تلگراف گفت که در حال گفت‌وگو با فرماندهان ارتش انگلیس درمورد امکان در نهایت نزدیک‌تر کردن آموزش و در واقع به اوکراین است.

او با اشاره به آموزش و همچنین شرکت‌های دفاعی انگلیسی که در آنجا تولید می‌کنند، گفت: «فکر می‌کنم اکنون فرصت این است که چیز‌های بیشتری را به این کشور به‌ویژه به غرب اوکراین بیاوریم.»

«دمیتری مدودف» رئیس‌جمهور سابق روسیه هشدار داد که اعزام مربیان انگلیسی به اوکراین ممکن است آغازگر جنگ جهانی سوم باشد.

مدودف که در حال حاضر به عنوان معاون رئیس شورای امنیت روسیه فعالیت می‌کند، روز یکشنبه در پستی در تلگرام گفت که نظامیان انگلیسی به هدف قانونی برای نیرو‌های روسیه تبدیل و بی‌رحمانه نابود خواهند شد.

«مارجوری تیلور گرین» نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا نیز نسبت به برنامه‌های آشکار انگلیس برای اعزام نیرو به اوکراین هشدار داد و در X (توئیتر سابق) نوشت: «آن‌ها جنگ جهانی سوم را آغاز خواهند کرد» و «ایالات متحده نمی‌تواند در چنین استقراری مشارکت کند». این نماینده آمریکایی تأکید کرد: «نیرو‌های آمریکایی در اوکراین حضور ندارند.»

از زمان آغاز عملیات نظامی خود در اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، مسکو بار‌ها استدلال کرده است که ارائه تسلیحات، اشتراک اطلاعات و آموزش نیرو‌های کی‌یف به این معناست که کشور‌های غربی عملاً به طرف درگیری تبدیل شده‌اند.

انتهای پیام /پ-ک


نظرات