19 آذر 1402 | ٢٦ جمادى الأول ١٤٤٥

شناسه: 204288

07 مهر 1402 18:03

بازدید: 172

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

امام جمعه گرگان:

امام جمعه گرگان گفت: چشم‌های بینا، دست‌های فعال و قلب‌های محکم نیروهای مسلح مانع همه توطئه‌های دشمنان است.

به گزارش رادکانا، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه گرگان با تبریک هفته وحدت اظهار کرد: خداوند متعال این عالم وجود و شهود را به خاطر میوه‌های عالم وجود که انبیاء، اولیا و ائمه (ع) به خصوص پیامبر(ص) آفریده و اگر این میوه ها نباشند، زمین خاصیتی برای ادامه داشتن ندارد.

وی افزود: عالم به خاطر وجود این بزرگان، این حجت های الهی که در راس آن پیامبر(ص) قرار دارد، آفریده شده است.

امام جمعه گرگان ادامه داد: در روز هفدهم ربیع پیامبر بزرگ اسلام پا به عرصه وجود گذاشت تا همچون چراغ و نور جامعه بشری را روشن کرده و نورانیت دهد و دعوت به خدا کند.

نورمفیدی گفت: ما در برابر ولادت پیامبر(ص) وظایفی داریم که یکی از این وظایف وارد کردن و شناساندن این شخصیت بزرگوار به زندگی همه جامعه بشریت است.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام برای همه انسان ها کرامت قائل بودند، افزود: امروز جامعه بشریت به شخصیت این چنینی نیاز دارد و همه مسلمانان و امت رسول خدا باید قدم های بسیار اصولی و اساسی برای معرفی پیامبر (ص) به همه مردم جهان بردارند.

نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به اینکه برای شناساندن پیامبر(ص) کاری انجام نشده است، گفت: باید از طریق کتاب، مقاله و سایر مسائل و فضای مجازی برای معرفی پیامبر اسلام استفاده کرد.

وی تاکید کرد: همه مذاهب اسلامی باید در کنار هم جمع شده و برای شناساندن پیامبر گرامی اسلام به دنیا تلاش کنند، پیامبر(ص) برای همه بشریت اسوه و الگو است و فقط برای مسلمانان نیست،

نورمفیدی با تبریک ولادت امام صادق(ع) موسس مذهب جعفری، گفت: آن حضرت شاگردان قهرمان و مبارز بسیاری تربیت کرد و زحمات زیادی انجام داد.

امام جمعه گرگان در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به گله کشاورزان در خصوص واریز نشدن طلب گندم، افزود: در روز اول جلسه خبرگان رهبری گله کشاورزان را به رئیس جمهور اطلاع دادم و ایشان اعلام کردند؛ در آینده ای نزدیک بقیه طلب کشاورزان گندم کار گلستانی پرداخت می شود.

وی با اشاره به اغتشاشات سال گذشته کشور، گفت: اغتشاشات بهانه‌ای برای به هم ریختن کشور بود ولی با پشتیبانی نیروهای مسلح و در راس آن هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و همراهی مردم باعث جمع شدن این قضایا شد.

نورمفیدی افزود: امسال هم دشمنان بسیار تلاش کردند تا از طریق فضاهای مجازی کشور را به هم بریزند و توطئه های زیادی را برنامه ریزی کرده بودند اما نیروهای مسلح در مقابل این توطئه ها ایستادند و در میدان بودند و نگذاشتند این کشور گرفتار بلایا شود.

وی خاطرنشان کرد: چشم‌های بینا و دست‌های فعال و قلب‌های محکم نیروهای مسلح در برابر همه خطرات و توطئه‌های دشمنان ایستادند و خنثی کردند.

انتهای پیام/پ-ک


نظرات