19 آذر 1402 | ٢٦ جمادى الأول ١٤٤٥

شناسه: 204079

01 مهر 1402 11:58

بازدید: 240

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

با محوریت گلستان؛

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان گفت: تاکنون ۱۵۰ پویانمایی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در گلستان ایجاد کردیم.

به گزارش  رادکانا؛ محمدعلی طالع‌زاری پیش از ظهر امروز در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان گلستان اظهار کرد: برنامه‌ریزی جهت تحقق و اجرایی‌شدن موضوعات ارجاع شده از سوی دبیرخانه شورا عالی باتوجه‌ به اقتضائات استان، ایجاد وحدت رویه در برنامه‌ها بخشی دستگاه‌ها و حمایت از تولید آثار ارزنده فرهنگی و هنری در جهت اشاعه و تحکیم فرهنگ و شهادت در نظر گرفته شده است.

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان ادامه داد: پیش‌بینی و تخصیص اعتبارات خاص حوزه ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت دستگاه‌های اجرایی در بودجه سال، برنامه‌ریزی جهت شناسایی و استفاده از حداکثر ظرفیت‌ها منابع دولتی و غیردولتی دستگاه‌های مختلف و برنامه‌ریزی و تلاش برای جلب و مدیریت مشارکت‌های مردمی در راستای حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر اهداف و دستورالعمل راه‌اندازی شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان گلستان است.

طالع‌زاری بیان کرد: بیش از ۷۰۰ یادواره شهدا در سطح استان گلستان برگزار می‌شود و باید کارگروه‌هایی ایجاد کنیم تا زمینه‌ساز تعمیق ارتباط عمومی مروم به‌ویژه نسل جوان با مفاهیم و ارزش‌های فرهنگ ایثار و شهادت شود.

 وی افزود: نظارت و ارزیابی و پایش عملکرد دستگاه‌های اجرایی، ابلاغ اولویت‌های فرهنگی حوزه ایثار و شهادت، برنامه‌ریزی به‌منظور تشکیل، تکمیل و به‌روزرسانی سامانه استانی اطلاعات حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دیگر موضوعاتی است که در دستورالعمل شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان گلستان به آن تأکید شده است.

 این مقام مسئول بیان کرد: تاکنون نزدیک به ۲۳۰ هزار سند و مدرک از شهدا و ایثارگران گلستان جمع‌آوری و دیجیتال شده است.

 طالع‌زاری افزود: تاکنون ۱۵۰ پویانمایی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در گلستان ایجاد کردیم.

 انتهای خبر/پ-ک


نظرات