19 آذر 1402 | ٢٦ جمادى الأول ١٤٤٥

شناسه: 203288

01 اسفند 1401 07:47

بازدید: 580

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: هرگونه اعمال قیمت لوازم خانگی بدون طی فرآیند قانونی مورد پذیرش نیست.

به گزارش سرویس اقتصادی رادکانا؛ سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، اعلام کرد: پیرو گزارش‌های واصله مبنی بر افزایش قیمت برخی از اقلام لوازم خانگی از سوی تعدادی از واحدهای تولیدی‌، موضوع در دستور کار سازمان حمایت قرار گرفت‌، متعاقب بررسی‌های میدانی به عمل آمده اقدامات ارشادی از طرق مختلف شامل برگزاری جلسات و انجام مکاتبات لازم مبنی بر عدم وجاهت هرگونه افزایش قیمت بدون طی فرآیندهای قانونی انجام گرفت.

سازمان حمایت اعلام کرده است: ضمناً در راستای ساماندهی بازار  اقلام خانگی، دستورالعمل ساماندهی بازار محصولات مذکور  به سازمان‌های صمت استان‌ها ابلاغ و بر رصد و پایش مداوم و نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی‌، توزیعی‌، نمایندگی‌های فروش و واحدهای صنفی این قبیل محصولات از حیث احتکار‌، عدم عرضه و افزایش قیمت تأکید شد بنابراین در صورت مشاهده هرگونه تخلف با موارد وفق قانون برخورد می‌شود.

سازمان حمایت از هموطنان‌ خواست‌ که هرگونه تخلف گرانفروشی را از طریق سامانه و تلفن ۱۲۴ به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و یا سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور گزارش دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام/


نظرات